XXII Światowy Dzień Chorego

Komunikat Metropolity Łódzkiego przed XXII Światowym Dniem Chorego.

Dnia 11 lutego br. – w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – będziemy obchodzić XXII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Błogosławionego Jana Pawła II.

Z tej okazji w specjalnym Orędziu Ojciec Święty Franciszek m. in. napisał: „Kościół widzi w was, drodzy chorzy szczególną obecność cierpiącego Chrystusa. Tak się dzieje: obok, a w rzeczywistości w obrębie naszego cierpienia jest cierpienie Chrystusa, który wraz z nami niesie jego ciężar i objawia jego sens. Kiedy Syn Boży wstąpił na krzyż, zniszczył samotność cierpienia i oświecił jego ciemności… Na mocy chrztu i bierzmowania jesteśmy powołani, by upodabniać się do Chrystusa, Miłosiernego Samarytanina wszystkich cierpiących”.

A zatem 11 lutego, który jest przede wszystkim dniem modlitewnej pamięci o ludziach chorych, zechciejmy wziąć udział we mszy świętej odprawianej w ich intencji w kościołach parafialnych. Odwiedźmy też naszych krewnych i znajomych dotkniętych krzyżem choroby przebywających we własnych domach, a także szpitalach i domach pomocy społecznej.

Wszystkim chorym i tym, którzy o nich pamiętają, serdecznie błogosławię

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, dnia 29 stycznia 2014 r.

Źródło: ks. Rafał Leśniczak / Archidiecezja Łódzka
Fot. Fr. Lawrence Lew OP / Flickr CC BY-NC-ND 2.0