Triduum Paschalne 2014

W czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne, rozważamy w nim tajemnice przejścia naszego Pana Jezusa Chrystusa ze śmierci do życia. W Wielki Czwartek w Archikatedrze Msza święta z poświęceniem Krzyżma o godz. 10.00. Na tej Mszy świętej gromadzą się wszyscy kapłani Archidiecezji odnawiając swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji.

W Wielki Piątek będziemy przeżywać Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Tylko jeden posiłek możemy spożyć do syta i nie jemy pokarmów mięsnych. Post możemy przedłużyć do Wigilii Paschalnej. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia w kaplicy i po adoracji Krzyża w Grobie Pańskim.

W sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00, a o godz. 18.00 Msza święta Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się od poświęcenie ognia i wody chrztu świętego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym, bo w nim rozważamy całą historię zbawienia.

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na początku uroczysta procesja, która okrąży trzy razy kościół obwieszczając światu radosną prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji Asystę, Ministrantów, Żywą Róże i wszystkich, którzy pragną wyrazić swą radość ze Zmartwychwstania.