Program The Grade w Łodzi

Od lutego 2014 r. zapraszamy na łódzką edycję THE GRADE – programu liderskiego dla licealistów. THE GRADE pomaga licealistom wykorzystać lata spędzone w szkole średniej nie tylko jako przygotowanie do podjęcia studiów, ale także jako okres zdobywania kluczowych kompetencji do dorosłego życia. Już teraz zapraszamy uczniów 1, 2 i 3 klasy liceum oraz 3 klasy gimnazjum. Wypełnij formularz rekrutacyjny (kliknij…)

Program składa się z comiesięcznych spotkań odbywających się w drugą sobotę miesiąca w godz. 10.00 – 14.00: sesja i case o kompetencjach (45′), rozwój duchowy (15′), przerwa (15′), warsztaty (60′), spotkanie z ciekawym człowiekiem/debaty (75′). Terminy i godziny będą ostatecznie uzgodnione z uczestnikami w trakcie procesu rekrutacji).

Pierwsze spotkanie: w sobotę 8 lutego, w godz. 10.00-14.00. Temat: Misja życiowa.
Warsztaty i wykład na temat określania misji życiowej, osobistych celów, które uczestnicy chcą osiągać poprzez uczestnictwo w THE GRADE oraz test osobowości poprowadzi Piotr Kociołek. Piotr Kociołek – były szef MultiBanku oraz dyrektor personalny w mBanku i MultiBanku. Założyciel i partner Lee Hecht Harrison DBM Polska; executive coach oraz master coach – szef zespołu trenerów i coachów; twórca TTX Institute (Transition & Talent eXperts); autor metody CoachBLEND. Posiada 28 lat praktyki zawodowej, w tym 15 lat na stanowiskach menedżerskich oraz 12 lat w coachingu zespołowym i indywidualnym oraz edukacji dorosłych.

Elementy comiesięcznych spotkań:

Sesje obejmują omówienie podstawowych kompetencji oraz sposobów kształtowania charakteru, dyskutowanych następnie w oparciu o casy. Program rozwoju kompetencji realizowany jest w oparciu o leader100 (Seniorleader i Collegeleader). Na warsztatach realizowane są m.in: pisanie misji życiowej, techniki nauki, zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, savoir vivre.

W trakcie rozważań każdy osobiście rozważa wybrane fragmenty tekstów Papieży skierowane do młodych, z dzieł świętych związanych z kształtowaniem charakteru, pracą nad sobą etc. (dla osób niewierzących – czas na lekturę wybranych tekstów korespondujących z tematyką kursu).

Wśród gości wykładowcy akademiccy, wiodący praktycy różnych zawodów, m. in. menagerowie, prawnicy, dziennikarze. Zajęciom towarzyszy osobisty coaching. Uczestnicy będą również nabywać umiejętności liderskie poprzez realizację projektów.

Koszt uczestnictwa: 100 zł / semestr.

Raz na kwartał zapraszamy dodatkowo na weekendowe zjazdy z uczestnikami THE GRADE z innych miast Polski (m.in. Warszawy, Krakowa, Szczecina, Poznania). W trakcie zjazdów odbywają się zajęcia prowadzone przez ludzi biznesu, naukowców oraz wybitnych profesjonalistów z wielu dziedzin, spotkania w instytucjach centralnych, na uniwersytetach. Prezentowane są projekty realizowane przez uczestników.

Inne zajęcia towarzyszące:

Łódzkich uczestników THE GRADE zapraszamy na dodatkowe zajęcia savoir vivre i protokołu dyplomatycznego na co dzień, sztukę prezentacji, sztukę negocjacji i debaty – zarówno w Łodzi, jak i w ramach spotkań wyjazdowych. Dodatkiem do programu są również wyjazdy zagraniczne m.in. do Barcelony – IESE Bussines School, Wiednia – Birkbrunn Center, Pampeluny – University of Navarra oraz zagraniczny projekt wolontariacki na Ukrainie.

Program zachęca uczestników do rozwijania umiejętności i postaw, które będą im potrzebne przy realizacji wyzwań życiowych takich jak:

 • praca zawodowa,
 • małżeństwo,
 • wychowanie dzieci,
 • przyjaźń z rodziną, ze znajomymi,
 • relacja z Bogiem,
 • wszechstronny rozwój osobisty,
 • odpowiedzialność obywatelska.

THE GRADE pomaga młodym mężczyznom osiągnąć szereg praktycznych celów do końca nauki w liceum. Te osiągnięcia są cenne przy przygotowaniu się na studia oraz przy wszechstronnym rozwoju swojej osobowości.

Główne cele programu:

 • Integracja aktywnej i ambitnej młodzieży: ciekawe osoby, dobre przyjaźnie.
 • Przekazanie wiedzy o kluczowych kompetencjach potrzebnych do wszechstronnego rozwoju: doskonałość akademicka, umiejętności interpersonalne, znajomość najważniejszych idei filozoficznych.
 • Przedstawienie atrakcyjnych perspektyw rozwoju: wybór odpowiednich studiów, zrównoważone zajęcia pozalekcyjne.
 • Zwiększenie zakresu współpracy licealistów i studentów z liderami biznesu, nauki, władzy, sportu, mediów, itd.
 • Wyzwolenie potencjału młodych.

Coaching:

Każdy uczestnik korzysta z osobistego doradztwa jednego z coachów, który wspiera go przy doskonaleniu sposobu zarządzania własnym czasem. Jest on jak trener, który uczy, motywuje i zachęca ucznia do wykorzystania z siebie co najlepsze; rozszerza horyzonty, pomaga wyznaczyć i następnie realizować osobiste cele, które są ważne i praktyczne.

THE GRADE pomaga młodzieży nabyć szereg cech charakteru (nawyków, cnót, kompetencji), które pozwolą im osiągnąć wartościowe cele w życiu. Przez coaching, zajęcia dedykowane dla konkretnych kompetencji oraz przykłady doświadczonych osób, młodzi uczestnicy pogłębiają rozumienie i kształtują w sobie te cechy. 

Źródło: Klub Potok