Ogłoszenia

1. Niedziela Adwentu, 2022.11.27.

Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi.
Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W niedzielę i w środy o godz. 19.00 są głoszone katechezy, w których przekazywany jest fundament naszej wiary. Serdecznie zachęcamy do ich wysłuchania.

W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta o Matce Bożej – Roraty. Będzie ona sprawowana o godz. 7.00. Maryja jak jutrzenka zapowiada nastanie dnia, tak Ona zapowiada nadejście Syna Bożego. Uczestnicząc w Roratach przygotowujemy się duchowo do zbliżających się świat.

W środę będziemy przeżywać święto św. Andrzeja, apostoła. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek rozpoczniemy grudzień, po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego czwartku miesiąca i modlitwy w intencji powołań kapłańskich.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca za wszystkie grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane z racji roznoszonych opłatków, są przeznaczone na ogrzanie kościoła. Opłatki roznosi p. Krzysztof Krawczyk, katecheta za Szkoły Podstawowej 205. W tym tygodniu będzie na ulicach: Świdnickiego, Bolesława Szczodrego, Kazimierza Odnowiciela, Opolczyka i Łokietkówny.

W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

Zmarli:

+ Mieczysław Bedzyński, l. 74, mieszkała przy ul. Ziemowita

+ Mariusz Matuszkiewicz, l. 66, mieszkała przy ul. Świdnickiego

+ Barbara Cieślak, l. 74, mieszkała przy ul. Mieszka I

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…