Ogłoszenia, 9.10.2016

XXVIII Niedziela zwykła.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski, dziękujemy za wspaniały pontyfikat św. Jana Pawła II. Wspominamy jego nauczanie i chcemy nadać mu wymiar bardzo praktyczny. Stąd wspieramy fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla dzieci zdolnych pochodzących z ubogich rodzin. Na ten cel przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które w naszej parafii sprawowane jest codziennie o godz. 17.15.

We wtorek wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, znakiem naszej więzi i miłości do tych, którzy już odeszli do wieczności jest nasza modlitwa w ich intencji. Pamiętajmy o ofiarowaniu Mszy świętej i wypominkach za zmarłych. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy świętych i wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę całego roku przed Mszą o godz. 7.30. Modlimy się także podczas procesji w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Zakładowej. W listopadzie za tych zmarłych sprawowana jest także w każdy czwartek Msza święta o godz. 18.00.

W sobotę Rocznica Poświęcenie Kościoła Katedralnego. W tym dniu udaję się na Jasną Górę pielgrzymka. Wyjazd o godz. 7.00, powrót o godz. 19.30, koszt przejazdu 40 zł. Wyjazd związany jest z Wielką Pokutą, która ma stanowić przebłaganie za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Przez nią możemy zmienić bieg historii, tak historii osobistej jak i świata. W momencie, kiedy ścierają się dwie cywilizacje, cywilizacja życia i śmierci. Będzie można wysłuchać trzech konferencji i na końcu Eucharystię będzie sprawował arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Bartłomiej Młodziński, kawaler par. tutejszej i Karolina Chinek, panna par. św. Anny w Łodzi.
  • Mateusz Surmański, kawaler par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej – Koluszki i Anna Kulawiecka, panna par. tutejszej.
  • Krzysztof Karol Prószyński, kawaler par. tutejszej i Anna Katarzyna Skóra, panna par. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi.

Do wieczności odeszli:

  • + Benigna Bocian, l. 82, mieszkała przy ul. Leszka Białego 7, zaopatrzona świętymi sakramentami.
  • + Leszek Jakub Charążka, l. 68, mieszkał przy ul. Ziemowita 7.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+