Ogłoszenia, 9.04.2017

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, jest to najważniejszy czas w całym roku liturgicznym. Rozważać będziemy Mękę Chrystusa poczynając od uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Wielki Czwartek w kościele będzie sprawowana tylko jedna Msza święta – Wieczerzy Pańskiej, w trakcie której wspominamy ustanowienie Najświętszej Eucharystii. Będzie o godz. 18.00. Zaś o godz. 10.00 w Archikatedrze Łódzkiej sprawowana będzie Msza święta Krzyżma przez Biskupa Maraka Marczaka, w trakcie której poświęcone zostaną oleje potrzebne do sprawowania sakramentów świętych.

W Wielki Piątek adoracja Krzyża będzie o godz. 18.00. Po adoracji krzyża Pan Jezus utajony w Najświętszym Sakramencie będzie wystawiony w Grobie pańskim. Zapraszamy do osobistej modlitwy. W tym dniu obowiązuje post ścisły, spożywamy tylko jeden posiłek do syta i powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę pokarmy na stół wielkanocny będziemy święcić od godz. 8.00. Wigilia Paschalna, w tracie której poświęcona zostania woda chrztu świętego i odnowione przyrzeczenia chrzcielne o godz. 18.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00, będzie poprzedzona procesją. Nie będzie sprawowana w tym dniu Msza święta o godz. 7.30.

W drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

Caritas w kruchcie kościoła rozprowadza paschaliki i chlebki do koszyczka wielkanocnego po 4 zł. Chlebek po zaniesieniu do domu należy włożyć do zamrażalnika.

  • Arkadiusz Jan Lancewicz, kawaler par. św. Kazimierza w Łodzi i Kamila Kwiatkowska, panna par. tutejszej.

Do wieczności odszedł:

  • + Zygmunt Florczak, l. 72, mieszkał przy ul. Leszka Białego 2, zaopatrzony świętymi sakramentami.
  • + Jan Kropidłowski, l. 80, mieszkał przy ul. Dąbrówki 6, namaszczony świętymi olejami.
  • + Jacek Bednarek, l. 50, mieszkał przy ul. Zakładowej 74.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+