Ogłoszenia, 8.11.2015

XXXII Niedziela zwykła.

W dniu dzisiejszym możemy w naszym kościele obejrzeć wystawę poświęconą osobie i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Często jego posłudze i nauczaniu zarzucono upolitycznienie. Msze święte za Ojczyznę sprawowane przez Błogosławionego w Telewizji Polskiej określano mianem seansów nienawiści. Wystawa ta służy odkłamaniu przesłania jakie po sobie pozostawił i stanowi zachętę do żarliwej modlitwy o rychłą kanonizację.

W poniedziałek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W środę wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa.

W dniu 11 listopada, obchodzimy 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie sie w kościele koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru Magnificat i zaproszonych osób. Na Msze świętą i także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych serdecznie wszystkich, zaproszenie to kieruje także do harcerzy ZHR.

W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. O godz. 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.

W piątek wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich.

W dniu dzisiejszym przed kościołami jest zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary przeznaczone są pomoc wspólnotom chrześcijańskim w Syrii.

Do wieczności odszedł:

  • + Stanisław Wierucki, l. 71, mieszkał przy ul. Wojewódzkiego 10

Wieczny odpoczynek…