Ogłoszenia, 4.06.2017

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny. Kończy się także czas komunii wielkanocnej. Przypominamy przykazanie kościelne, że przynajmniej raz w roku należy iść do spowiedzi, a w okresie wielkanocnym przyjąć komunię świętą.

Trwa nabożeństwo czterdziestogodzinne przed naszym odpustem, przypadającym w poniedziałek. Wystawienie Najświętszego sakramentu w dniu dzisiejszym od godz. 15.00, rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się nabożeństwem czerwcowym.

W dniu jutrzejszym święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu przypada nasz odpust parafialny związany z drugim tytułem kościoła. Uroczysta suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.00, przewodniczył jej będzie o. dr Wojciech Adamczewski – pasjonista. Po Mszy świętej nabożeństwo czerwcowe, na zakończenie którego będzie procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszam asystę ministrantów, Żywą Róże i chór. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

W przyszła niedzielę będziemy obchodzić Archidiecezjalne Święto Eucharystii, na pamiątkę obecności w Łodzi św. Jana Pawła II. W tym roku mija trzydzieści lat tej pamiętnej uroczystości. W trakcie Mszy świętej na lotnisku tysiąc dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Tak jak w ubiegłym roku nasza parafia organizuje wyjazd dzieci komunijnych i rodziców na tę uroczystość. Dla dzieci i rodziców są przewidziane specjalne miejsca. Katecheci w szkole i w zakrystii przyjmujemy zgłoszenia.

W dniu dzisiejszym, jest także święto Dziękczynienia. Materialnym jego znakiem jest budowa świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przed kościołem na ten cel zbierane są ofiary.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Rafał Piotr Rygiel, kawaler par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach i Paulina Lesiak, panna par. tutejszej.
  • Piotr Krzysztof Łosiak, kawaler par. tutejszej i Danuta Natalia Bogusławska, panna par. w Sławnie k/ Sulejowa.
  • Adam Piotr Dałek, kawaler par. tutejszej i Kinga Maria Pietrzak, panna par. Chrystusa Odkupiciela w Łodzi.

Do wieczności odeszli:

  • + Bogdan Walendzik, l. 66, mieszkał przy ul. Ziemowita 5.
  • + Stanisław Grubski, l. 76, mieszkał przy ul. Zakładowej 45, zaopatrzony świętymi sakramentami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+