Ogłoszenia, 31.12.2017

Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatni dzień w roku kalendarzowym 2017. O godz. 18.00 w trakcie Mszy świętej podsumujemy mijający rok i podziękujemy za wszystkie łaski jakich doświadczyliśmy w tym czasie.

W poniedziałek w pierwszy dzień Nowego Roku Święto Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny.

Od Nowego Roku do Środy Popielcowej w dni powszednie Msze święte będą sprawowane o godz. 17.30, ze względu na kolędę.

We wtorek wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W czwartek będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na zakończenie Mszy świętych błogosławieństwo kadzidła i kredy. Kredą na drzwiach mieszkań zapisujemy inicjały Trzech Króli, na znak, że i w naszej rodzinie objawił się Jezus Chrystus jako Syn Boga.

W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód świat Bożego Narodzenia. W przyszła niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Msza święta o godz. 7.30 sprawowana jest w intencji Żywej Róży. Serdecznie zapraszamy na tę Msze świętą wszystkich modlących się na różańcu. Po Mszy świętej w kaplicy odmawiany jest różaniec. O godz. 16.00 odbędzie się na plebani opłatek dla Żywej Róży.

Do wieczności odeszli:

  • + Lech Plajzer, l. 70, mieszkał przy ul. Leszka Białego 1.
  • + Florian Furmańczyk, l. 87, mieszkał przy ul. Olechowskiej 4, zaopatrzony świętymi sakramentami.
  • + Krystyna Rudniak, l. 85, mieszała przy ul. Zakładowej 130, zaopatrzona świętymi sakramentami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+