Ogłoszenia, 30.10.2016

XXXI Niedziela zwykła.

Nabożeństwo różańcowe w październiku o godz. 17.15.

We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Życie wieczne człowieka jest owocem śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, które Chrystus każdemu pragnie ofiarować, jeśli z wiarą przyjmuje ten dar. Zbawienie nie zależy od ilości zniczy i kwiatów jakie składamy na grobach, ale od naszej wiary i więzi z Jezusem. Stąd prosimy, by pamiętać o uczestnictwie we Mszy świętej w dniu Wszystkich Świętych. Na cmentarzu przy ul. Zakładowej będą Msze święte o godz. 10.00 w kaplicy cmentarnej i 12.00, po niej będzie procesja żałobna z wypominkami. W kościele nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 i 13.15.

Przyjmujemy intencje Mszy świętych i wypominki, tak w kancelarii jak i w zakrystii po zakończonych nabożeństwach. W listopadzie w każdy czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach. Za tych zmarłych modlimy się także w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 7.30.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych. Chcąc uzyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej.

W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej kolejna katecheza, na która serdecznie zapraszamy.

W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca.

Bardzo serdecznie prosimy osoby lubiące śpiew o zaangażowanie się w naszym chórze parafialnym. Kto śpiewa dwa razy się modli. Chętnych prosimy o kontakt z p. Organistką.

+