Ogłoszenia, 3.12.2017

1. Niedziela Adwentu.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Jest to czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa i przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.

W tym okresie odprawiana jest specjalna Msza święta – Roraty. Sprawowana jest tylko w dni powszednie. W naszej parafii godz. 18.00, oprócz sobót, w które będzie sprawowana o godz. 7.00.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej nowenna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu w Andrzejowie jest odpust parafialny.

Zasadniczo wszystkie pogrzeby na terenie Łodzi odprawiane są wraz ze Mszą świętą w intencji zmarłej osoby. Zachęcamy do odbycia wcześniej spowiedzi, aby móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Chodzi o to by uniknąć rozglądania się kto by mógł przystąpić do Komunii świętej. Przy okazji przypominamy, że Komunia święta przyjęta w stanie grzechu ciężkiego jest świętokractwem.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej rozpoczyna akcje Świątecznej Pomocy Dzieciom w ramach której rozprowadzamy świece wigilijne. Dochód przeznaczony jest na wsparcie skierowane dla dzieci. Małe świece są po 5 zł, a duże po 13 zł.

Na terenie parafii roznoszone są opłatki wigilijne przez ks. Bogdana. W tym tygodniu ksiądz będzie na ul. Zakładowej, Leszka Białego, Anny Jagiellonki. Ofiary składane są przeznaczone na malowanie wnętrza kościoła.

Do wieczności odeszli:

  • + Sławomir Dublewski, l. 45, mieszkał przy ul. Henryka Brodatego 1
  • + Honorata Różycka, l. 94, mieszkała przy ul. Bolesława Szczodrego 6, namaszczona świętymi olejami
  • + Sylwester Strojewski, l. 61, mieszkał przy ul. Cynarskiego 3, namaszczony świętymi olejami
  • + Zofia Marcińska, l. 95, zaopatrzona świętymi sakramentami

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+