Ogłoszenia, 29.10.2017

30. Niedziela zwykła.

Nabożeństwo różańcowe odprawimy w październiku o godz. 17.15.

W środę uroczystość Wszystkich Świętych, nie jest to dzień zmarłych, lecz tych, którzy po trudach zmagania się z licznymi przeciwnościami, wytrwali w wierności Chrystusowi i cieszą się radością życia wiecznego. W liturgii jest to dzień wielkiej radości i uwielbienie Boga za wielkie dzieło zbawienia. Msze święte w tym dniu będą sprawowane na cmentarzu o godz. 10.00 i 12.00, a w kościele nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 i 13.15. Na cmentarzu po Mszy świętej o godz. 12.00 procesja żałobna z wypominkami.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji zmarłych polecanych Bogu w wypominkach. Po Mszy świętej z racji pierwszego czwartku miesiąca adoracja Najświętszego sakramentu połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach.

Wypominki za zmarłych i intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona św. Jana Pawła II. W tym dniu odbędzie się ingres do Archikatedry Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego. Będziemy też w tym dniu przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. Serdecznie zachęcamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30. O godz. 17.00 będzie konferencja dla Żywej Róży, a o godz. 17.30 różaniec.

W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 7.30 w intencji Żywej Róży.

Do wieczności odeszli:

  • + Janina Jadwinek, l. 93, mieszkała przy ul. Leszka Białego 15.
  • + Marcin Bednarkiewicz, l. 38.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+