Ogłoszenia, 29.09.2019

26. Niedziela zwykła.

W dniu 28 września 1989 r. została przez bp. Władysława Ziółka erygowana nasza parafia. Obchodzimy dzisiaj trzydziestolecie jej istnienia. O godz. 18.00 Arcybiskup Grzegorz Ryś będzie sprawował Msze święta dziękczynną za wszelkie łaski, których w tej wspólnocie doświadczyliśmy. Naszemu dziękczynieniu towarzyszy piknik parafialny, który został zorganizowany przez młodzież. Serdecznie dziękujemy p. Radosławowi Kowalczykowi, który czuwa nad całym wydarzeniem. Serdecznie dziękujemy p. Markowi Stelmasiakowi za dekoracje kościoła i za ufundowanie naczynia na wodę święconą. Dziękujemy także wspólnocie Neokatechumenalnej za ufundowanie ornatów.

W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek rozpoczyna się październik. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów, po Mszy wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek wspominamy w liturgii św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, jest to pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę wspominamy św. Faustynę Kowalską, dziewicę, Główną Patronkę Miasta Łodzi. W tym dniu jest pierwsza sobota miesiąca, o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki, a o godz. 17.45 konferencja dla Żywej Róży.

W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Żywej Róży. Zaś o godz. 13.15 na Mszy świętej dla dzieci przed pierwszą komunią świętą poświęcenie różańców.

Do wieczności odeszli:

  • + Bronisława Staniszewska, l. 88, mieszkała przy ul. Zakładowej
  • + Helena Mamińska, l. 96, mieszkała przy ul. Zakładowej 45, zaopatrzona świętymi sakramentami

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.