Ogłoszenia, 29.05.2016

IX Niedziela zwykła.

Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

Trwa oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z tej racji w trakcie nabożeństwa majowego, a od środy czerwcowego są procesje eucharystyczne. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, bo w ten sposób wyrażamy naszą wiarę i wdzięczność za obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.

We wtorek święto Nawiedzenia NMP. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

W środę rozpoczyna się czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane tak samo jak majowe. W dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30.

W czwartek, przypada pierwszy czwartek miesiąca i jednocześnie jest to ostatni dzień w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na zakończenie Mszy świętej wieczornej poświęcenie wianków i nabożeństwo czerwcowe za procesją.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy świętej porannej kapłani udadzą się do chorych. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W dniu dzisiejszym przed kościołem jest zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowanie przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Adam Ojrzyński, kawaler par. tutejszej i Daria Emanuela Nowogorska, panna par. Przemienienia Pańskiego w Łodzi.
  • Witold Stanisław Szpurka, kawaler par. tutejszej i Magdalena Katarzyna Trzaskowska, panna par. św. Józefa w Ozorkowie.
  • Szymon Ślipek, kawaler par. św. Andrzeja Boboli w Szczawinie i Olga Luiza Wojtania, panna par. tutejszej.
  • Tomasz Nowacki, kawaler par. w Sobótce i Justyna Kołodziejska, panna par. tutejszej.

+