Ogłoszenia, 29.04.2018

5. Niedziela Wielkanocna.

Przeżywamy wielką radość goszcząc w naszej parafii Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolitę Łódzkiego. Zapewniamy o naszej modlitwie i posłuszeństwie wypływający z wiary. Mamy nadzieję, że pobyt w naszej wspólnocie Arcybiskupa Łódzkiego pozostanie nam długo w pamięci.

We wtorek rozpoczynamy najpiękniejszych ze wszystkich miesiący – miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii loretańskiej. W niedzielę i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W środę w dniu 2 maja wspominamy w liturgii św. Antoniego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, przypada uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Pamiętajmy także o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, ponieważ to będzie pierwszy czwartek miesiąca.

W piątek wspominamy św. Floriana, męczennika. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, z racji pierwszego piątku miesiąca o godz. 7.00, po Mszy świętej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 17.00, konferencja dla członkiń Żywej Róży. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej w przyszła niedzielę na Msze świętą o godz. 7.30, sprawowaną w intencji Żywych Róż, po Mszy świętej modlitwa różańcowa.

Tutejszy parafianin, alumn Tomasz Szurek jest kandydatem do święceń diakonatu. Święcenia te będą mu udzielone w sobotę 19 maja 2018 roku o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej. Prosimy o modlitwę w intencji Tomasza i serdecznie zapraszamy na uroczystość święceń. Prośmy Pana żniwa, aby wyprawił wielu robotników na swoje żniwo.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Łukasz Danilewski, kawaler i Justyna Sylwia Ciesielska, panna, oboje z par. tutejszej.
  • Michał Marek Kazimierski, kawaler par. tutejszej i Angelika, Monika, Zarecka, panna z par. św. Maraka w Łodzi.
  • Jacek Tomasz Adamski, kawaler par. św. Jadwigi Śląskiej i Katarzyna Aleksandra Ptaszyńska, panna par. tutejszej.
  • Dominik, Roch Morawicz, kawaler par. tutejszej i Aleksandra Hyża, panna par. Wszystkich Świętych w Bełdowie.
  • Łukasz Król, kawaler par. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie i Weronika Maria Olejniczak, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszły:

  • + Janina Wiśniewska, l.72, mieszkała przy ul. Zakładowej 54.
  • + Elżbieta Mirowska, l. 63, mieszkała przy ul. Ziemowita 13.

„Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

+