Ogłoszenia, 28.10.2018

30. Niedziela zwykła.

W październiku nabożeństwo majowe odprawiane jest o godz. 17.15. Zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek rozpoczniemy miesiąc listopad. W pierwszym dniu tego miesiąca przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Ma ona charakter radosnych, gdyż Kościół w tej jednej uroczystości przedstawia nam wielką rzeszę zbawionych, których imiona nie są nam znane. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej. Msze święte w kościele będą sprawowane o godz. : 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00, a na cmentarzu przy ul. Zakładowej o godz.: 10.00 i 12.00. Na cmentarzu po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się procesja żałobna z czytanymi wypominkami.

Po mszach świętych przyjmujemy intencje Mszalne i wypominki za zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych. Ona świadczy o naszej wierze w życie wieczne i odpowiedzialności za życie przed Bogiem.

W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych zmarłych, którym grzechy już zostały darowane, a muszą cierpiąc w czyśćcu za nie wynagradzać. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00

W drugiego lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych nie może być sprawowana Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej o godz. 7.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca pana Jezusa, a później kapłani udadzą się do chorych.

W najbliższą sobotę pierwsza sobota miesiąca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Biorąc do rąk prasę katolicką dowiadujemy czym żyje Kościół. Ostatnio był mocno nagłaśniany film o życiu księży, nakręcony przez ateistę. Nie dopuśćmy do tego, by o życiu Kościoła, opowiadali nam ludzie, którym zależy na walce ze wspólnotą wierzących.

Do wieczności odeszli:

  • + Lucyna Michalska, l. 66, mieszkała przy ul. Piasta Kołodzieja
  • + Jerzy Kujawski, l. 67, zaopatrzony świętymi sakramentami
  • + Elżbieta Gasztych, l. 66, mieszkał przy ul. Łokietkówny, zaopatrzona świętymi sakramentami

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.