Ogłoszenia, 28.08.2016

XXII Niedziela zwykła.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w okresie tegorocznych wakacji. Od przyszłej niedzieli powraca Msza święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców o godz. 13.15.

W poniedziałek przeżywamy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek pierwszy dzień września i początek roku szkolnego oraz 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 8.00 Msza święta dla dzieci i młodzieży ze specjalnym obrzędem błogosławieństwa na okres pracy szkolnej.

W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek pierwszy piątek miesiąca. O godz.7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po niej kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy dzieci i młodzież o skorzystanie z sakramentu pokuty, by w nowy rok szkolny wejść w przyjaźni z Bogiem.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

W piątek w dniu 16 września odbędzie się pielgrzymka młodzieży do Torunia. Jest to pielgrzymka dziękczynna za Światowe Dni Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Przewodniczyć jej będzie arcybiskup Marek Jędraszewski. Wyjazd autokaru o godz. 6.30, koszt przejazdu 40 zł. Przewidziany jest bardzo ciekawy program.

Do wieczności odszedł:

  • + Halina Król, l. 68.
  • + Zofia Chmielowiec, l. 69, zaopatrzona świętymi sakramentami.
  • + Halina Wieczorek, l. 60, zaopatrzona świętymi sakramentami, mieszkała przy ul. Ziemowita 10.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+