Ogłoszenia, 28.04.2019

2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła patronkę Europy.

We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego patrona Polski.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj, który jest poświęcony w Kościele Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17.30.

W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

W sobotę wspomnienie św. Floriana.

Pragniemy podzielić się wielką radością. W dniu 18 maja o godz. 10.00 nasz parafianin Orfeusz Malesa przyjmie święcenia diakonatu w Bazylice Archidiecezjalnej. Zaś w dniu 25 maja 2019 r. o godz. 10.00 święcenia kapłańskie przyjmie drugi nasz parafianin Tomasz Szurek, uroczystość odbędzie się w bazylice Archidiecezjalnej. W niedzielę 26 maja o godz. 12.00 w naszym kościele ks. Tomasz Szurek odprawi swoją Mszę świętą prymicyjną. Msza święta prymicyjna z pewnością się przedłuży, dlatego nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 13.15. Wszystkie dzieci i rodziców w dniu 26 mają zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 aby wspólnie się radować z nowego kapłana Archidiecezji Łódzkiej.

W dniu dzisiejszym po Mszach świętych jest zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas.

Wykonana została zasadnicza bryła naszej kapliczki wotum wdzięczności za trzydziestolecie istnienia parafii. Pozostało jeszcze obłożenie granitem podstawy kapliczki i wykonanie dojścia z kostki granitowej.

Do wieczności odeszli:

  • + Bronisława Domowicz, l. 89, mieszkała przy ul. Leszka Białego, zaopatrzona świętymi sakramentami.
  • + Halina Basińska, l. 63, mieszkała przy ul. Ks. Kingi.
  • + Grzegorz Nowakowski, l. 62, mieszkał przy ul. Bolesława Szczodrego.

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.