Ogłoszenia, 27.08.2017

21. Niedziela zwykła.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w sierpniu, kończy się okres wakacyjny i powracamy od przyszłej niedziel do porządku Mszy świętych w ciągu roku. Powraca od przyszłego tygodnia Msza święta o godz. 13.15, adresowana do rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada pierwszy dzień września pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

Początek roku szkolnego został przeniesiony na poniedziałek 4. września. Dlatego Msze święta na początek roku dla dzieci i młodzieży w przyszłym tygodniu.

W sobotę 2. września będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca, Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. W sobotę wyjątkowo nie będzie spotkania z Żywą Różą.

W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, Msza święta o godz. 7.30 w intencji Żywej Róży, po niej w kaplicy różaniec. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy odmawiają modlitwę różańcową do uczestnictwa w Mszy świętej.

W dniu 16 września rozpoczną się w naszej parafii misje Miłosierdzia. Obraz Jezusa Miłosiernego, który towarzyszy tym misjom, przejmiemy z parafii w Andrzejowie o godz. 19.15, na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Odnowiciela i Hetmańskiej. Następnie w procesji udamy się do kościoła. Po przywitaniu Jezusa Miłosiernego, będzie sprawowana Msza święta, która zakończy się Apelem Misyjnym. Serdecznie prosimy o modlitwę i intencji Misji.

  • Jakub Walter, kawaler par. tutejszej i Ewa Wierzbicka, panna par. w Restarzewie.
  • Marian Sebastian Stanisławski, kawaler par. św. Maksymiliana Kolbe w Łodzi i Małgorzata Stępień, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszła:

  • + Małgorzata Rydzewska -Róg, l. 58, mieszkała przy ul. Ks. Kingi 2

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+