Ogłoszenia, 26.03.2017

4. Niedziela Wielkiego Postu.

W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są o godz. 17.15. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie, które przez wieki kształtowało naszą pobożność.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 w kościele spotkanie z Żywą Różą, w ramach spotkania konferencja na temat kultu Matki Bożej. O godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową.

W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Żywej Róży. Po Mszy świętej w kaplicy odmawiany jest różaniec. Chętnych do odmawiania modlitwy w Kole Różańcowym serdecznie zapraszamy. Zwłaszcza, że w innych parafiach, nawet okolicznych jest po kilka Kół.

Panie i panów obdarzonych słuchem i głosem zapraszamy do naszego chóru parafialnego. Wszystkich szczegółowych informacji udziela p. Organistka.

Na ławkach rozłożony jest miesięcznik pod tytułem: Słowo wśród nas, są też pojedyncze egzemplarze miesięcznika Oremus . W tym pierwszym zamieszczone są krótkie medytacje na każdy dzień związane z Ewangelia z danego dnia. Prosimy o zabranie ich do domu, kogo zainteresują będzie mógł zamówić prenumeratę. Chodzi o to byśmy mieli świadomość, że takie wydawnictwa istnieją i od nas zależy, czy zechcemy karmić się codziennie Słowem Bożym.

W kruchcie kościoła Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny i paschaliki po 4 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Tomasz Piotr Franaś, kawaler par. św. Jana XXIII i Karolina Sylwia Bąkowska, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszli:

  • + Janina Barbara Wąsik, l. 84, mieszkała przy ul. Zakładowej 142.
  • + Wojciech Kazimierz Mrówka, l. 75, mieszkał przy ul. Kazimierza Odnowiciela.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+