Ogłoszenia, 26.02.2017

8. Niedziela zwykła.

W poniedziałek i wtorek msza święta wieczorna będzie sprawowana o godz. 17.30. Od Środy Popielcowej powrócimy do godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

W Archidiecezji Łódzkiej trawa akcja mająca na celu propagowanie modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa. Jest to Sztafeta Powołaniowa, która w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek. Zapraszamy serdecznie na godz. 15.00 do kościoła. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wystawienie i modlitwy będą trwać do godz. 17.30, o której rozpocznie się Msza święta. W modlitwie naszej będą uczestniczyć klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

W środę przypada Środą Popielcowa. Msze święte będą sprawowane wraz z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 16.30 dla dzieci i o godz. 18.00. W tym dniu przypada post ścisły. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek spożywamy do syta.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek pierwszy piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych. O godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci a o godz. 17.15 dla dorosłych.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne z Żywą Różą w kościele. Te spotkania będą odbywać się systematycznie w pierwsze soboty miesiąca.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Przemysław Lis – Piwowarski, kawaler par. tutejszej i Katarzyna Teresa Kaniewska, panna par. Matki Bożej Różańcowej w Łodzi.

Do wieczności odeszli:

  • + Danuta Borkowska, l. 66, mieszkała przy ul. Zakładowej 57.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+