Ogłoszenia, 25.03.2018

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Starajmy się ten szczególny czas przeżyć w większym skupieniu, znajdując czas na modlitwę i uczestnictwo w liturgii Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

W dniu dzisiejszym o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do medytacji nad męką Pana naszego Jezusa Chrystusa.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy czwartek rozpoczniemy Paschalne Triduum. Liturgia tego dnia jest wspomnieniem ostatniej wieczerzy, jaką Pan Jezus spożył ze swoimi uczniami przed śmiercią. Msze świętą Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Zaś w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 10.00 będzie celebrowana Msza Krzyżma, w trakcie której zostaną poświęcone olej używane do sprawowania sakramentów świętych. Ze względu na liturgię triduum, nie będą Mszy świętych w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00. Liturgia Wielkiego Czwartku kończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy, w której odbywać się będzie czuwanie.

W wielki piątek w ciągu dnia zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, który będzie przechowywany w kaplicy w kościele. Nabożeństwo adoracji krzyża rozpocznie się o godz. 18.00, zakończy się ono komunią świętą i wystawieniem najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

W wielką sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny rozpoczniemy o godz. 8.00, a zakończymy o godz. 17.30. Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Jest to najważniejsza liturgia w całym roku liturgicznym, ukazuje ona całą historię zbawienia, w która wpisuje się życie każdego z nas.

Rezurekcja w Wielkanoc o godz. 6.00, poprzedzona jest procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy asystę, liturgiczną służbę ołtarza, panie z żywego różańca o uświetnienie tej uroczystości.

Pod chórem młodzież z Caritasu rozprowadza : paschaliki – po 5 i 15 zł, pisanki – po 15 zł, baranki na stół wielkanocny – 5 zł i chlebki – po 5 zł.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Maciej Winczewski, kawaler z par. Justynowie i Agata Szcześniek, panna par. tutejszej.
  • Sebastian Derada, kawaler par. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy i Katarzyna Róża Chojnacka, panna par. tutejszej.
  • Marcin Szymański, kawaler par. tutejszej i Marta Majcherek, panna par. św. Jadwigi Królowej w Radzicach.

Do wieczności odeszli:

  • + Helena Stefaniak, l. 96, mieszkała przy ul. Mazowieckiego 6, zaopatrzona świętymi sakramentami.
  • + Zbigniew Pawlak, l. 66, mieszkała przy ul. Ziemowita 27.
  • + Sławomir Stankiewicz, l. 68, mieszkał przy ul. Dąbrówki 8.
  • + Helena Żak, l. 88, mieszkała przy ul. Ziemowita 17, namaszczona świętymi olejami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+