Ogłoszenia, 25.02.2018

2. Niedziela Wielkiego Postu.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej.

We Wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczorowej kolejne katechezy neokatechumenalne.

W środę po Mszy świętej wieczorowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na wzór tradycji rzymskiej przygotowujemy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pielgrzymując do kościołów stacyjnych. W najbliższy piątek kościołem stacyjnym będzie nasza świątynia. Uroczystą Msze świętą o godz. 18.00 będzie sprawował ks. bp. Ireneusz Pękalski, na zakończenie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych. Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15.

W sobotę będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie z Żywą Różą, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Żywej Róży, po niej modlitwa różańcowa. Zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej wszystkich dla których bliska jest modlitwa różańcowa.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Uczestniczyć w nich będą dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna.

Przed kościołem jest zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

Po Mszach świętych w zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

Wielki Post jest czasem wynagradzania za nasze grzechy, jedną z form jest jałmużna wielkopostna. Na stoliku z gazetami są puszki przygotowane przez caritas, z przeznaczeniem na ten cel.

Do wieczności odeszli:

  • + Henryka Osiecka, l. 64, mieszkała przy ul. Ziemowita 27, namaszczona świętymi olejami.
  • + Wiktor Misztal, l. 92, mieszkał przy ul. Zakładowej 62.
  • + Zbigniew Rosiński, l. 72.
  • + Andrzej Jewiacz, l. 77, mieszkał przy ul. Dąbrówki 2.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+