Ogłoszenia, 22.05.2016

Niedziela Najświętszej Trójcy.

Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W dniu dzisiejszym dzieci ze Szkoły Podstawowej 141 po raz pierwszy w sposób pełny będą uczestniczyć we Mszy świętej. Uroczystość odbędzie się w trakcie Mszy świętej o godz. 13.15.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada 43. rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.

We wtorek po Mszy świętej wieczornej próba dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji w Boże Ciało. Bardzo prosimy zbieranie i wysuszenie kwiatów na procesję.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczysta Msza święta, po której wyruszy procesja, będzie sprawowana o godz. 12.00. Nie będzie Msza święta o godz. 13.15, ze względu na procesję. Serdecznie prosimy o przygotowanie trasę procesji i ołtarzy. Niech to zaangażowanie będzie świadectwem naszej miłości do Najświętszej Eucharystii. W oktawie Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa majowego procesja eucharystyczna.

W sobotę Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Uroczysta Msza święta, którą będzie sprawował Arcybiskup Henryk Hoser, jest o godz. 12.00. Zaproszeni są w sposób szczególny małżonkowie, którzy przeżywają swoje jubileusze. Jubilaci będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia i otrzymają okolicznościową pamiątkę. W zakrystii po Mszy świętej można odebrać specjalne skierowanie do uczestnictwa w uroczystym odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Robert Pietras, kawaler par. tutejszej i Karolina Dziedzic, panna par. Najświętszego Sakramentu w Łodzi.
  • Marek Urbański, kawaler par. Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi i Anna Paulina Andrysiak, panna par. tutejszej.
  • Piotr Krzemiński, kawaler par. tutejszej i Anita Kulińska, panna.
  • Mateusz Szcześniak , kawaler par. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi i Karolina Sidor, panna par. tutejszej.
  • Adam Ojrzyński, kawaler par. tutejszej i Daria Emanuela Nowogrodzka, panna par. Przemienienia Pańskiego w Łodzi.
  • Witold Stanisław Szpurka, kawaler par. tutejszej i Magdalena Katarzyna Trzaskowska, panna par. św. Józefa w Ozorkowie.

+