Ogłoszenia, 21.08.2016

XXI Niedziela zwykła.

W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 ks. Paweł Król będzie sprawował swoją msze świętą prymicyjną. Ksiądz Paweł został wyświęcony na Ukrainie, a w naszej parafii odbywał praktyki duszpasterskie. Gościmy także ks. Andrzeja Stępińskiego, który głosi Słowo Boże.

W tym tygodniu będziemy przygotowywać się do ponowienia Aktu Zawierzenia Matce Bożej w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Okoliczność jest szczególna ponieważ przeżywamy 1050 rocznicę chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy na apel Jasnogórski o godz. 21.00 do kościoła w we wtorek, środę, i czwartek. Przez wspólna modlitwę i słuchanie Słowa Bożego będziemy się starali jak najlepiej przygotować się do odnowienie Aktu Zawierzenia.

W środę święto św. Bartłomieja, apostoła.

W piętek 26 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00 w ich trakcie ponowimy Akt Zawierzenia. Serdecznie zapraszamy nie tylko do uczestniczenia we Mszy świętej w trakcie uroczystości, ale także w przygotowaniu do niej przez uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim we wtorek środę i czwartek.

W sobotę wspominamy św. Monikę , matkę św. Augustyna.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Adam Andrzej Zientalak, kawaler i Dominika Alicja Szymańska, panna, oboje z par. tutejszej.
  • Marcin Łukasz Ostrowski, kawaler par. tutejszej i Magdalena Janeczek, panna par. św. Teresy w Łodzi.
  • Wojciech Gałaj, kawaler par. NMP matki Odkupiciela w Łodzi i Krystyna Pietrzak, panna par. tutejszej.

Do wieczności odszedł:

  • + Grzegorz Jan Stasiak, l. 67, mieszkał przy ul. Piasta Kołodzieja 21.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
+