Ogłoszenia, 2021.05.30

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W poniedziałek przypada ostatni dzień maja, nabożeństwo majowe po Mszy świętej wieczornej.

W poniedziałek będziemy przeżywać święto Nawiedzenia NMP.

We wtorek wspomnienie św. Justyna. Rozpoczniemy miesiąc czerwiec, nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 12.00 planowana jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, trasa procesji tradycyjna. Bardzo prosimy o pomoc w udekorowaniu ołtarzy. W ubiegłym roku ze względu na zarazę procesji w Boże Ciało nie było, część osób, które były zaangażowane bezpośrednio w organizacje procesji zmarła. Dlatego prosimy o aktywny udział i włączenie się w jej organizację.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca, Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00, przed Mszą świętą śpiewamy Godzinki, o godz. 17.30, modlitwa różańcowa.

W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Msza święta o godz. 7.30 w intencji Żywej Róży, po niej modlitwa różańcowa w kaplicy.

Przed kościołem jest zbiórka ofiar do puszek na kolonie organizowane przez Caritas.

Zmarli parafianie:

+ Danuta Delebis, l. 74, mieszkała przy ul. Dąbrówki.

+ Dorota Jałkiewicz, l. 68, mieszkała przy ul. Ziemowita.

+ Andrzej Żak, l. 60, mieszkał przy ul. Zakładowej.

+ Mirosław Kozub, l. 75, mieszka ł przy ul. Ziemowita.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.