Ogłoszenia, 2021.05.23

Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres Wielkanocy, od poniedziałku rozpoczynamy czas zwykły. Kończy się także czas spowiedzi wielkanocnej.

Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.30 w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu przypada nasz drugi odpust. O godz. 18.00 będzie sprawowana suma odpustowa, po niej nabożeństwo majowe. Ze względu na istniejące ograniczenia uroczystość odbędzie się tylko w wymiarze parafialnym.

W środę wspomnienie św. Filipa z Neri, prezbitera.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Archikatedrze będzie sprawowana Msza święta Krzyżma, przeniesiona została z Wielkiego Czwartku.

W sobotę w liturgii wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę. O godz. 6.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a o godz. 17.30 różaniec.

Coraz więcej osób jest w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi i bez lęku może poruszać się w przestrzeni publicznej. Chcieliśmy przypomnieć, że rezygnacja z niedzielnej Mszy świętej, bez istotnych powodów jest grzechem ciężkim, ponieważ tracimy więź z Chrystusem Zbawicielem.

W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

Zmarli parafianie:

+ Jadwiga Maksymilian, l. 62, mieszkała przy ul. L. Białego, zaopatrzona św. Sakramentami.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.