Ogłoszenia, 2021.11.28

1. Niedziela Adwentu.

Rozpoczęliśmy Adwent, a tym samym nowy ro liturgiczny. Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi.

Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

W dni powszednie odprawiana jest specjalna Msza święta adwentowa – Roraty. Jest to Msza święta o Matce Bożej, która zapowiada nadejście Światłości Wiekuistej. Roraty w naszej parafii odprawiane są w ciągu tygodnia godz. 18.00 a w soboty o godz. 7.00.

We wtorek wspominamy św. Andrzeja Apostoła.

W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego prezbitera, jest to pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich.

W piątek będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po niej kapłani udadzą się do chorych. W tym dniu wspominamy św. Franciszka Ksawerego. O godz. 19.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Liturgiczną Służbę Ołtarza.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu NMP. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza święta w intencji Żywej Róży.

W zakrystii możemy otrzymać opłatki wigilijne, składane ofiary przeznaczone są na ogrzanie kościoła w zimie.

Dziękujemy p. Markowi Stelmasiakowi za wykonanie dekoracji adwentowej kościoła.

Do wieczności odeszli:

+ Stefan Marzyjanek, l. 74, mieszkała przy ul. Opolczyka.
+ Marianna Zakrzewska, l. 89.
+ Jerzy Kostrzewa, l. 70, mieszkała przy ul. Wojewódzkiego, namaszczony świętymi olejami.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.