Ogłoszenia, 28.02.2021

2. Niedziela Wielkiego Postu.

Serdecznie zapraszamy do medytacji męki Pańskiej w Gorzkich Żalach. To nabożeństwo charakterystyczne dla Wielkiego Postu odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto św. Kazimierza Królewicza.

Od kilku lat zwyczajem, który od wieku kultywowany jest w Rzymie, pielgrzymujemy w naszym mieście do kościołów stacyjnych. Jest to wspaniała forma przygotowania do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W najbliższy piątek, nasz kościół stanie się jednym z nich. O godz. 18.00 bp Ireneusz Pękalski odprawi uroczystą Msze świętą i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej związane jest z możliwością uzyskania odpustu.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę kościołem stacyjnym jest kościół parafii św. Jana XXIII na Janowie.

W sobotę będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 7.00 odprawiona będzie Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do czwartku. W tym roku ze względu na panującą zarazę nie odbędą się rekolekcje szkolne.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą parafię, przelewając swoją ofiarę na konto parafii. Numer konta parafialnego jest umieszczony na stronie internetowej parafii.

W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

Zmarli parafianie:

  • + Andrzej Kwak, l. 64, mieszkał przy ul. Bolesława Szczodrego.
  • + Helena Krankowska, l. 94, mieszkała przy ul. Ziemowita, namaszczona świętymi olejami.
  • + Ernest Kazimierczak, l. 92, mieszkał przy ul. Henryka Brodatego, zaopatrzony świętymi sakramentami.

W intencji zmarłych:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

–>
.