Ogłoszenia, 27.12.2020

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Przeżywamy oktawę świat Bożego Narodzenia. Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia jest świętem Świętej Rodziny. Bóg objawia nam, że zamierzonym przez Niego miejscem wzrastania człowieka jest rodzina.

Dzisiaj przypada także nasz odpust parafialny ku czci św. Jana Ewangelisty. O godz. 18.00 odprawiona zostanie suma odpustowa przez ks. bp Ireneusza Pękalskiego.

W poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników. Zostali zamordowani przez Heroda w Betlejem, kiedy dowiedział się o narodzeniu obiecanego Mesjasza.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada ostatni dzień roku 2020. Ze względu na obostrzenia sanitarna o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza dziękczynna za mijający rok z prośbą o oddalenie od nas zarazy, która tak wielu ludziom skróciła życie. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynno – przebłagalne.

W piątek pierwszy dzień Nowego Roku. Przeżywamy w tym dniu Święto Bożej Rodzicielki Maryi, powierzając Jej naszą przyszłość. Jest to pierwszy piątek miesiąca.

W sobotę wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Ze względu na panująca zarazę i narzucone obostrzenia sanitarne kolędy w styczniu i lutym nie będzie.

W dni powszednie od 1 stycznia do Środy Popielcowej Msza święta wieczorna sprawowana jest o godz. 17.30.10. W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

.