Ogłoszenia, 6.12.2020

2. Niedziela Adwentu.

W tę niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, przed kościołem w naszej archidiecezji jest zbiórka ofiar na jego potrzeby.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Roratach, odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada 100. rocznica erygowania Diecezji Łódzkiej.

W związku z panującą zarazą odwołane zostały w Archidiecezji Łódzkiej rekolekcje adwentowe i spowiedzi rekolekcyjne. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w dni powszednie w trakcie Mszy świętych o godz. 7.00 i 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią niedzielę Adwentu.

W zakrystii można otrzymać opłatki wigilijne. Biorąc je pomyślmy o tych, którzy może nie mogą przyjść do kościoła, o osobach starszych, sąsiadach, o lokatorach klatki w której mieszkamy. Jest to gest apostolstwa. Ofiary można przesłać na konto parafii. Numer konta jest na stronie internetowej parafii pod zakładką parafia. Na stoliku z gazetami leżą wydrukowane karty z informacja na temat parafii i numerem konta parafialnego. Jeżeli rozliczamy podatek samodzielnie możemy dokonać odliczenia od podatku ofiar złożonych na cele kultu religijnego.

Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, także te przelane na konto parafialne. Potrzebujemy środków finansowych na ogrzanie kościoła.

Zmarli parafianie:

  • + Jadwiga Maj, l. 69. mieszkała przy ul. Wojewódzkiego.
  • + Marek Janczak, l. 68
  • + Józef Pawlak, l. 67, mieszkał przy ul. Zakładowej.

W intencji zmarłych parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.