Ogłoszenia, 29.11.2020

1. Niedziela Adwentu.

W tę niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu. Jest to okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, poprzez wspomnienie pierwszego przyjścia Syna Bożego na świat. Jednocześnie uczymy się postawy czujności, pamiętając o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu.

W tym okresie odprawiana jest specjalna Msza święta o Matce Bożej – Roraty. Odprawiliśmy je o godz. 18.00 w dni powszednie, ze względu na dzieci. Skoro rodzice z dziećmi nie przychodzą, powrócimy do tradycyjnej godziny, o brzasku dnia. Maryja jest Jutrzenką zapowiadającą narodzenie Syna Bożego. zapraszamy serdecznie na Roraty w dni powszednie o godz. 7.00.

W poniedziałek będziemy przeżywać święto św. Andrzeja Apostoła.

W środę wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego czwartku miesiąca.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Masza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00, przed nią śpiewamy Godzinki.

Poświęcone zostały opłatki wigilijne, można je otrzymać w zakrystii. Ze względu na panującą zarazę nie mogliśmy ich roznieść do mieszkań. Prosimy nie tylko o zabrnie ich dla swojej rodziny, pomyślmy o sąsiadach, czy o bloku w którym mieszkamy. Mieszkają wśród nas starzy schorowani ludzie, wiele osób jest na kwarantannie i do kościoła nie przyjdą. Przekazanie w takiej sytuacji opłatków jest wspaniałą formą apostolstwa. Jest to forma także świadectwa wiary. Ewentualne ofiary na utrzymanie i ogrzanie kościoła w okresie zimowym można przelać na konto parafii. Numer konta umieszczony jest na stronie internetowej parafii, pod zakładką parafia.

Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy w tym trudnym okresie dla Kościoła, ze względu na pandemię i ostre ataki, oszczerstwa także stosowanie fizycznej przemocy, wsparli parafię swymi ofiarami przelewanymi na konto parafialne. Bóg zapłać!

Dziękujemy p. Markowi Stelmasiakowi za wykonanie dekoracji na Adwent i uroczystość Chrystusa Króla.11. Pod chórem można nabyć wigilijne świece Caritasu.

Zmarli parafianie:

  • + Stanisław Wójcicki, l. 91, mieszkał przy ul. Wojewódzkiego.
  • + Edward Lorentowicz, l. 86, mieszkał przy ul. Dąbrówki.
  • + Czesława Gajewska, l. 85, mieszkała przy ul. Wojewódzkiego.

W intencji zmarłych parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.