Ogłoszenia, 1.11.2020

Uroczystość Wszystkich Świętych.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem radości Kościoła z wielkiej rzeszy zbawionych, którzy uczestniczą w radości życia wiecznego. O godz. 12.00 Msza święta w intencji zmarłych polecanych Bogu w wypominkach, po Mszy świętej wypominki i modlitwy z żałobnej procesji odprawianej na cmentarzach.

W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, modlimy się za dusze w czyścu cierpiące. Człowiek odchodząc z tego świata, może doświadczyć miłosierdzia Bożego i być zbawionym. Pozostaje jednak zadość cierpienie za grzechy popełnione w życiu ziemskim. Grzech pociąga za sobą zło, które należy naprawić, dlatego podejmujemy czyny pokutne: post, jałmużnę i modlitwę. Jeżeli pokuty nie odprawiliśmy na ziemi, to zadość cierpimy w życiu wiecznym. Stąd pochodzi nasza modlitwa zanoszona za zmarłych. W ich intencji sprawujemy Msze święte. W ciągu całego roku w każdą niedziele polecamy miłosierdziu zmarłych w wypominkach.

W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne i wypominki za zmarłych.

W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W jej trakcie będziemy się modlić za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach.

W piątek będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 7. Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi. O godz. 17.00 konferencja dla Żywej Róży, zaś o godz. 17.30 odmawiamy modlitwę różańcową.

W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Żywej Róży.

W intencji zmarłych parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.