Ogłoszenia, 7.06.2020

Niedziela Najświętszej Trójcy.

Dzisiaj o godz. 12.00 swoją Mszę świętą Prymicyjną będzie sprawował ks. Orfeusz Malesa. Bardzo cieszymy się z nowego kapłana Archidiecezji Łódzkiej, który pochodzi z tej parafii. Jego powołanie kształtowało się w naszej wspólnocie parafialnej.

Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ze względu na czas epidemii i związane ograniczenia (odległość między uczestnikami 2 m) w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji uroczystej procesji eucharystyczne. Po każdej Mszy świętej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, a po Mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego zakończy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

W tym roku w sobotę przypada 33. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła w Łodzi. Jak słyszeliśmy w liście Arcybiskupa zmieni się kształt obchodzonego święta Eucharystii, które było owocem tej historycznej wizyty. W każdej parafii będzie 24-godzinna adoracja Najświętszego sakramentu. Rozpoczniemy ją w piątek o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a zakończymy w sobotę w godzinę śmierci św. Jana Pawła II – godz. 21.37. W sobotę o godz. 12.00 odprawimy uroczysta Msze świętą, która będzie dziękczynną za przesłanie jakie pozostawił nam Papież będąc w naszym mieście.

Zmarli parafianie:

  • + Andrzej Modrzejewski, l. 81, zaopatrzony świętymi sakramentami.

W intencji zmarłych:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.