Ogłoszenia, 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, jest to drugi tytuł naszej parafii. Msza święta odpustowa o godz. 18.00. Ze względu panującą sytuacje epidemii uroczystość będzie miła wymiar tylko parafialny.

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

W najbliższy piątek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, jest to pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę o godz. 13.00 w Archikatedrze Łódzkiej przyjmie święcenia kapłańskie diakon Orfeusz Malesa, który jest tutejszym parafianinem. W imieniu Orfeusza zapraszam wszystkich na święcenia kapłańskie.

W niedzielę 7. czerwca o godz. 12.00 w kościele parafialnym odprawi Msze świętą prymicyjną. Ze względu na to, że Msza prymicyjna się przedłuży, wszystkich, którzy uczestniczą we Mszy świętej o godz. 13.15 zapraszamy na godz. 12.00. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Orfeusza.

W przyszłym tygodniu w czwartek będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu, że nie może być większe zgromadzenie, także w czasie procesji niż 150 osób, procesji Bożego Ciała w tym roku nie będzie. Nie chcemy doprowadzić do konfliktu, który jest zbyteczny parafii jak i interweniującej policji. Niestety policja na doniesienia telefoniczne musi interweniować. Po Mszy świętej o godz. 12.00 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

Zmarli parafianie:

  • + Kazimiera Kozera, l. 90, mieszkała przy ul. Olechowskiej.

W intencji zmarłych:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.