Ogłoszenia, 13.09.2015

XXIV Niedziela zwykła.

W każdą niedzielę w ciągu roku szkolnego sprawowana jest Msza święta, przeznaczona dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej. W szkolnej katechezie dziecko uczy się prawd wiary, w kościele uczy się przeżywać liturgię. W liturgii ma odkryć żywego Chrystusa, który nas uświęca i prowadzi przez życie.

W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci kl. III w sprawie przygotowania do I Komunii świętej.

W środę wspominamy świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, po mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 17 września przypada 76 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W liturgii wspominamy św. Roberta Bellarmina biskupa i doktora Kościoła. Po mszy świętej wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci kl. I i II na temat katechizacji w perspektywie pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

W niedzielę 27 września będziemy obchodzić pierwszą rocznicę Uroczystego Poświęcenia Kościoła. O godzinie 18.00 bp. Ireneusz Pękalski odprawi Mszę świętą, w trakcie której poświęci pamiątkową tablicę umieszczoną w kruchcie. Rocznica poświęcenia kościoła jest ważnym wydarzeniem liturgicznym, bo przybliża nam tajemnice obecności Chrystusa pośród swego ludu.