Ogłoszenia, 31.05.2015

Niedziela Najświętszej Trójcy.

W dniu dzisiejszym ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.15, zachęcamy do uczestnictwa w nim.

W poniedziałek rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Litanie do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.15.

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze święte będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja eucharystyczne do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę, dziewczynki do sypania kwiatów i prosimy o przygotowanie ołtarzy, oraz trasy procesji. Prosimy o zbieranie i suszenia kwiatów dla dziewczynek na procesję. Trasa procesji tradycyjna.

W oktawie uroczystości Bożego Ciała, na końcu nabożeństwa czerwcowego będą odbywać się procesje eucharystyczne. Prosimy o liczny udział w liturgii w trakcje oktawy. Jest to nasze dziękczynienie za obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych. Od godz. 17.30 spowiedź.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o Matce Bożej o godz. 7.00.

W przyszła niedzielę o godz. 12.00 Msza święta prymicyjna ks. Jana Skibińskiego, mieszkał przez dwa lata z nami na plebanii odbywając praktyki duszpasterskie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Redemptoris Mater w Warszawie. Księdzu Neoprezbiterowi życzymy obfitych łask i błogosławieństwa Bożego.

W dniu 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Gniezna, koszt przejazdu 40 zł., zapisy po Mszach świętych w zakrystii. Wyjazd o godz. 6.00.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Artur Borowiecki, kawaler par. tutejszej i Paulina Kiełbaszewska, panna par. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi.
  • Maciej Mikulski, kawaler par. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi i Anna Zimoń, panna par. tutejszej.
  • Grzegorz Błoch, kawaler par. MB jasnogórskiej w Łodzi i Joanna Izabela Jędrzejewska, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszli:

  • + Marian Morawski, l. 63, mieszkał przy ul. Piasta Kołodzieja 19.

Wieczny odpoczynek…