Ogłoszenia, 1.03.2015 – II Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym przypada w naszej parafii Dzień Modlitwy za Ojca Świętego Franciszka, Synod Biskupów i za rodziny. W w związku z tym w trakcie każdej mszy świętej jest głoszone okolicznościowe słowo. Od godz. 15.00 w tej intencji będzie adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o godz. 16.00 odmówimy Różaniec, a godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W środę święto św. Kazimierza Królewicza. Po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca, po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek nasz kościół będzie kościołem stacyjnym. Tak jak w Rzymie wierzący naszego miasta będą pielgrzymować do naszej świątyni by uzyskać odpust i dobrze przygotować się do świąt paschalnych. W piątek o godz. 18.00 Mszę świętą będzie sprawował Arcybiskup Władysław Ziółek i wygłosi okolicznościowe Słowo.

W piątek przypada I piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po mszy świętej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę przypada I sobota miesiąca.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych i szkół podstawowych i gimnazjum.

Trwają katechezy neokatechumenalne, serdecznie zachęcamy do ich wysłuchania, zwłaszcza osoby, które tracą sens życia, przeżywają wewnętrzny kryzys i wydaje im się, że Bóg ich opuścił. Katecheza będzie dzisiaj po mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 oraz we wtorek i czwartek po mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 18.30.

W zakrystii przyjmowane są intencje mszalne.