Ogłoszenia, 28.12.2014 – Niedziela Świętej Rodziny

Od Nowego Roku do Środy Popielcowej w dni powszednie mszę święta wieczorną będziemy odprawiać o godz. 17:30.

W środę będziemy przeżywać ostatni dzień w oktawie Bożego Narodzenia i jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na mszę świętą dziękczynną za przeżyty rok o godz. 18:00. W trakcie tej mszy świętej złożymy sprawozdanie z życia naszej parafii za ubiegły rok. Na zakończenie mszy będzie modlitwa dziękczynna za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy w minionym okresie.

W czwartek Nowy Rok Pański 2015. Porządek mszy świętych niedzielny.

W piątek przypada I piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę. Ma ona charakter religijny. Celem jej jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkań i rozmowa o charakterze duszpasterskim. Mamy możliwość spotkania z kapłanem i odbycia chociaż krótkiej rozmowy. Na kolędę przygotowujemy stół, na którym krzyż i woda święcona, wyłączamy telewizory i zamykamy agresywne psy. Dzieci przygotowują zeszyty z katechezy. W tym roku na kolędzie oprócz kapłanów od lat pracujących w naszej parafii będzie mieszkający na plebanii ks. Paweł Król, który skończył Seminarium Duchowne we Włoszech, i przygotowuje się do przyjęcia święceń kpłańskich w diecezji Kamieńskiej na Ukrainie.

Plan kolęd na bieżący tydzień znajduje się na stronie http://swietyjan.pl/koleda