Ogłoszenia, 5.10.2014, XXVII Niedziela zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości dedykacji naszego kościoła i ołtarza. Była to uroczystość historyczna i jedyna w historii naszej parafii, którą każdego roku w liturii będziemy wspominać. Dziękujemy p. Organistce i chórowi parafialnemu, asyście, liturgicznej służbie ołtarza, a zwłaszcza klerykom z naszej parafii, którzy przygotowali sprawny przebieg liturgii. Dziękujemy w sposób szczególny harcerzom ZHR, którzy odnaleźli swe miejsce w strukturach parafii. Dziękujemy za stworzenie atmosfery modlitewnego skupienia. Bóg zapłać!

W dniu dzisiejszym w trakcie mszy świętej o godz. 13.15 poświęcenie różańców dzieci, które przygotowują sie do I Komunii świętej.

Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W kościele nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 17.15.

W wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W środę po mszy świętej wieczorowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W przyszłą niedzielę będzie Dzień Papieski, po mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym towarzyszą nam modlitwy w intencji zmarłych. Ta modlitwa, jak i porządkowanie grobów naszych bliskich zmarły jest bardzo ważne w naszej formacji religijnej. Modląc się w intencji, wypraszamy im miłosierdzie Boże, a sami przypominamy sobie, że czas naszego życia ucieka i wieczność czeka. W zakrystii po mszach świętych przyjmujemy wypominki za zmarłych i intencje mszy świętych.

Przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego:

  • Jarosław Jan Duzik, kawaler par. tutejszej i Dominika Marta Zimnicka, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszli:

  • † Edward Mularczyk, l. 92, mieszkał przy ul. Zakładowej 136, namaszczony świętymi olejami.
  • † Wacława Sobczak, l. 79, mieszkała przy ul. Dąbrówki 12.
  • † Wanda Małocha, l. 83, mieszkała przy ul. Leszka Białego 9.
  • † Jerzy Socha, l. 65, mieszkał przy ul. Ziemowita 21.
  • † Władysław Zalewski, l. 79, mieszkał przy ul. Świdnickiego 11.
  • † Iwona Łuczkowska, l. 56, mieszkała przy ul. Wojewódzkiego 4.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…