Ogłoszenia, 13.04.2014, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Wielki Tydzień jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.

W dniu dzisiejszym przeżywamy XXIX Światowy dzień Młodzieży. O godz. 13.30 rozpocznie się Marsz dla Jezusa z Placu Niepodległości do Archikatedry. W sposób szczególny zaproszona jest na ten marsz młodzież, które w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania.

O godz. 17.15 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne, rozważamy w nim tajemnice przejścia naszego Pana Jezusa Chrystusa ze śmierci do życia. W Wielki Czwartek w Archikatedrze Msza święta z poświęceniem Krzyżma o godz. 10.00. Na tej Mszy świętej gromadzą się wszyscy kapłani Archidiecezji odnawiając swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji.

W Wielki Piątek będziemy przeżywać Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Tylko jeden posiłek możemy spożyć do syta i nie jemy pokarmów mięsnych. Post możemy przedłużyć do Wigilii Paschalnej. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia w kaplicy i po adoracji Krzyża w Grobie Pańskim.

W sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00, a o godz. 18.00 Msza święta Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się od poświęcenie ognia i wody chrztu świętego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym, bo w nim rozważamy całą historię zbawienia.

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na początku uroczysta procesja, która okrąży trzy razy kościół obwieszczając światu radosną prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji Asystę, Ministrantów, Żywą Róże i wszystkich, którzy pragną wyrazić swą radość ze Zmartwychwstania. Mszy świętej o godz. 7.30 nie będzie.

W dniu 27 kwietnia, za dwa tygodnie rozpoczniemy kurs przedmałżeński o godz. 16.30.

Przed kościołem ministranci rozprowadzają cegiełki na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Łodzi po 5 zł. Młodzież z Caritasu w kruchcie kościoła sprzedaje chlebki i pascha liki. Dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Paweł Mirosław Ścieszka, kawaler par. Najświętszego Serca Jezusowego w Kaletniku i Magdalena Malwina Dłużewska, panna par. tutejszej.
  • Mateusz Zdunek, kawaler par. św. Apostoła Jana Ewangelisty w Koźminku i Anna Angelika Kusińska, panna par. tutejszej.
  • Tomasz Jan Wyszyński, kawaler par. tutejszej i Sylwia Magdalena Strojny, panna par. NMP Królowej Polski.
  • Jakub Wiktor Rudzki, kawaler par. Bł. Jana XXIII i Justyna Katarzyna Karbowiak, panna par. tutejszej.

.