Ogłoszenia, 9.03.2014, I Niedziela Wielkiego Postu

Czas Wielkiego Postu jest okazja do refleksji nad naszym osobistym życiem w świetle Ewangelii. Dlatego serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach. Medytując nad cierpieniem Jezusa, widzimy ostrzej nasze grzechy i zaniedbania. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

W środę obchodzi swoje imieniny nasz proboszcz – ks. kan. Grzegorz Michalski. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 18.00 w jego intencji.

W środę po mszy świętej wieczorowej Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek Drogi Krzyżowe, dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15.

W zakrystii po mszach świętych przyjmujemy intencje mszalne.

Podpisana została umowa na wykonanie żyrandoli, przekazany został zadatek. Żyrandole i zacheuszki będą do odebrania w Krakowie 10 maja. Trwają końcowe procedury związane z odbiorem technicznym budynku kościoła przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łodzi. W związku z tym zostały sprawdzone przez specjalistów wszystkie instalacje działające w kościele, przygotowana została kompletna dokumentacja związana z budową kościoła i jego stanem technicznym na dzień dzisiejszy.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Dominik Frankus, kawaler Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie i Kamila Krystyna Parczewska, panna par. tutejszej.
  • Rafał Feliks Janas, kawaler par. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu i Ewelina Patrycja Woźniak, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszli:

  • † Kazimierz Chmielowiec, l. 70
  • † Józef Gliściński, l. 79, mieszkała przy ul. Przewozowej
  • † Marian Biełacki, l. 74, mieszkał przy ul. Leszka Białego 15
  • † Stanisława Kaźmierczak, l. 88, mieszkała przy ul. Kazimierza Odnowiciela 26

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.