Ogłoszenia, 2.03.2014, VIII Niedziela zwykła

Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę przed okresem Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej msza święta wieczorowa w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 18.00.

Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18:00, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek święto św. Kazimierza Królewicza.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. W trakcie mszy świętych posypanie głów popiołem. Mamy też obowiązek zachowaniu ścisłego postu. Powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek spożywamy do syta.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki zaprasza do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu 2014 podczas pielgrzymowania do łódzkich kościołów stacyjnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, w poszczególnych kościołach Łodzi wierni wraz ze swoimi Pasterzami będą uczestniczyć we Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00. Podczas Mszy świętej zbierane będą ofiary na jałmużnę wielkopostną dla wsparcia najbiedniejszych rodzin danej parafii. Odmówiona zostanie także koronka do Bożego Miłosierdzia dla zyskania odpustu zupełnego. W naszym kościele ta specjalna Msza św. sprawowana będzie 21 marca 2014 r.

W okresie Wielkiego Postu w sposób szczególny pamiętamy o jałmużnie. Pieniądze zaoszczędzone na powstrzymaniu się od picia alkoholu, czy palenia papierosów, winniśmy przeznaczyć na cele charytatywne.

W czwartek I czwartek miesiąca, po mszy świętej wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

W piątek przypada I piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 16.30 dla dzieci o godz. 17.15 dla dorosłych.

W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15