Ogłoszenia, 20.03.2016

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

Wielki Tydzień jest czasem wspomnienia Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.

W dniu dzisiejszym Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 13.00 rozpocznie się Marsz dla Jezusa związany z obchodami XXXI Świtowego Dnia Młodzieży. Marsz wyruszy z Placu Wolności i przejdzie do Archikatedry. W sposób szczególny zaproszeni zostali kandydaci do bierzmowania.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. O godz. 10.00 w Archikatedrze Łódzkiej Msza święta Krzyżma, w trakcie której zostaną poświęcone oleje służące przy sprawowaniu sakramentów świętych. Kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie. O godz. 18.00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu przypada 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po niej umieścimy Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. W piątek obowiązuje post ścisły, nie spożywamy pokarmów mięsnych i tyko jeden posiłek przyjmujemy do syta. Post można przedłużyć do Wigilii Paschalnej. W tym dniu nie jest sprawowana Msza święta.

W Wielką Sobotę pokarmy na stół wielkanocny będziemy świecić od godz. 8.00 do 17.30. O godz. 18.00 Wigilia Paschalna, jest to najważniejsza liturgia w całym roku liturgicznego. W niej przeżywamy całą historię zbawienia. Jest to także centralna uroczystość związana z 1050 rocznica chrztu Polski.

W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Rezurekcja o godz. 6.00. Msze świętą poprzedza uroczysta procesja, która trzy razy okrąża kościół. W Wielkanoc, ze względu na Rezurekcje nie jest sprawowana Msza święta o godz. 7.30.

W kruchcie kościoła rozprowadzane są przez Caritas chlebki miłości i paschaliki po 5 zł. W ten sposób siadając do stołu wielkanocnego dzielimy się z potrzebującymi.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Maciej Patryk Jaranowski, kawaler par. Podwyższenia św. Krzyża i Anna Ryszarda Iwańczyk, panna par. tutejszej.
  • Łukasz Michał Załęski, kawaler par. tutejszej i Iwona Aleksandra Biaszczyk, panna par. tutejszej.

Do wieczności odszedł:

  • + Wiesław Michał Marczak, l. 62, mieszkał przy ul. Ziemowita 13.

Wieczny odpoczynek…

+