Ogłoszenia, 2.10.2016

XXVII Niedziela zwykła.

Na Mszy świętej o godz. 13.15 poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii świętej.

Serdecznie zapraszamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Matka Boża w trakcie objawień w Fatimie o tę modlitwę prosiła dzieci. Pokój na świecie i w naszych rodzinach zależy od naszej wspólnej modlitwy.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, patronki Łodzi.

W piątek wspomnienie NMP Różańcowej, w tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po niej kapłani udadzą się do chorych.

Planujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 15 października, wyjazd o godz. 7.00,powrót o godz. 19.30 koszt przejazdu 40 zł. W tym dniu na Jasnej Górze będzie odbywać się ważne wydarzenie – Wielka Pokuta, która ma stanowić przebłaganie za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Organizatorzy piszą: ” Przez wspólną Wielką Pokutę możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci”. Będzie można wysłuchać trzech konferencji na ten temat i na końcu Eucharystię będzie sprawował Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Artur Jan Michalak, kawaler par. tutejszej i Justyna Aneta Stek, panna par. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzezinach.
  • Adam Homczyk, kawaler i Marcelina Granatowska, panna, oboje z par. tutejszej.
  • Bartłomiej Młodziński, kawaler par. tutejszej i Karolina Chinek, panna par. św. Anny w Łodzi.
  • Mateusz Surmański, kawaler par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach i Anna Kulawiecka, panna par. tutejszej.

+