Ogłoszenia, 2.04.2017

5. Niedziela Wielkiego Postu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny są odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy do tej formy medytacji nad męką naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komuniki św. ze Szkoły Podstawowej 205.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o święte powołania do służby Bożej w Kościele.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej kapłani udadzą się do chorych. Drogo Krzyżowe w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, a dla dorosłych o godz. 17.15.

W naszej parafii mieszka coraz więcej osób w podeszłym wieku. Mieszkają samodzielne, bądź z dziećmi. Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, postarajmy się pomóc tym osobom by mogły skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. Można adresy przekazać księdzu i przyjedzie do domu chorego, czy osoby w podeszłym wieku z racji pierwszego piątku miesiąca.

W kruchcie kościoła Caritas rozprowadza paschaliki po 4 zł.

Osoby pragnące chwalić Boga śpiewem zapraszamy do naszego chóru parafialnego. Bliższych informacji udziela p. Organistka.

W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy intencje mszalne.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Arkadiusz Jan Lancewicz, kawaler par. św. Kazimierza w Łodzi i Kamila Kwiatkowska, panna par. tutejszej.

Do wieczności odszedł:

  • + Andrzej Kołtun, l. 63m mieszkał przy ul. Piasta Kołodzieja 17, namaszczony świętymi olejami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+