Ogłoszenia, 18.10.2015

XXIX Niedziela zwykła.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji trwającego Synody Biskupów w Rzymie, poświęconemu rodzinie i w intencji naszej Ojczyzny.

We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego – prezbitera.

W środę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię – biskupa. Po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.

Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku wypada w niedzielę, chcielibyśmy przypomnieć, że w tym dniu nie będą sprawowane msze święte w kościele o godz. 12.00 i 13.15. W ich miejsce zapraszamy na msze, które będą odprawione na cmentarzu przy ul. Zakładowej o godz. 10.00 i 12.00. Po mszy świętej o godz. 12.00 procesja żałobna z wypominkami. W zakrystii po mszach świętych przyjmujemy intencje mszalne i wypominki za zmarłych. W ciągu roku za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 7.30. W listopadzie będą sprawowane w intencji tych osób msze święte w każdy czwartek o godz. 18.00.

Chór parafialny od uroczystości pierwszej rocznicy konsekracji kościoła cieszy się podniosłą nazwą. Brzmi ona: Magnificat – jest to hymn uwielbienia jaki Maryja wyśpiewała nawiedzając dom krewnej Elżbiety. Naszym wielkim pragnieniem jest wzmocnienie chóry, przez nowych członków. Zapraszamy osoby chętne do śpiewania na próby, które odbywają się w sali na plebanii w piątek po mszy świętej wieczornej.

Klub Dobrej Rozmowy przy Parafii MB Jasnogórskiej na Widzewie Wschodzie zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Glińskim na temat: „Jak można odbudować Łódź. Program rozwoju Łodzi ze szczególnym uwzględnieniem polityki prorodzinnej i transportu”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 19 października 2015 roku o godz. 19.45 w dolnym kościele Parafii MB Jasnogórskiej na Widzewie Wschodzie, Łódź, ul. Gogola 12.