Ogłoszenia, 18.09.2016

XXV Niedziela zwykła.

Gościmy w naszej parafii ks. Maksyma Podlewskiego z Ukrainy, który w dniu dzisiejszym głosi Słowo Boże. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej.

We wtorek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i ich Towarzyszy, męczenników koreańskich.

W środę będziemy przeżywać święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Planujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 15 października, wyjazd o godz. 7.00 powrót o godz. 19.30, koszt przejazdu 40 zł. W tym dniu na Jasnej Górze odbywać się będzie ważne wydarzenie, Wielka Pokuta, która ma stanowić przebłaganie za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Organizatorzy piszą:” Przez wspólną Wielką Pokutę możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świat. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas”. Będzie można wysłuchać trzech konferencji na ten temat i na końcu Eucharystię będzie sprawował arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Marcin Pawlikowski, kawaler par. tutejszej i Eliza Woch, panna par. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi.

Do wieczności odeszła:

  • + Zofia Kowalczyk, l. 84, mieszkała przy ul. Wojewódzkiego 10, namaszczona świętymi olejami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+