Ogłoszenia, 12.11.2017

32. Niedziela zwykła.

W dniu dzisiejszym po Mszy świętej wieczornej odbędzie się uroczysty koncert z racji święta Niepodległości. Będzie okazja do posłuchania i pośpiewania pieśni patriotycznych. Kościół przez wieki służył naszemu narodowi. Jedną z pierwszych ofiar Powstania Warszawskiego, był kapłan naszej diecezji, który poszedł do rannego powstańca udzielić mu przed śmiercią sakramentów świętych. Przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszone w trakcie pielgrzymek do Ojczyzny, zawsze były nauką umiłowania Ojczyzny i przywiązania do naszej tradycji narodowej. Stąd serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym koncercie. Niech przyjdą dzieci z rodzicami.

W poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych męczenników Polskich.

W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży. Została zamordowana przez Rosyjskiego żołnierza w trakcie I Wojny Światowej, broniąc swojej czystości. Zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. O godz. 17,30 odmawiamy modlitwę różańcową.

Serdecznie dziękujemy p. Markowi Stelmasiakowi za przygotowanie dekoracji kościoła z racji święta Niepodległości.

Od poniedziałku ks. Bogdan rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych. W naszej parafii w związku z oszustwami, tylko księża z parafii podejmują się tego trudu. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na malowanie wnętrza naszego kościoła.

W dniu dzisiejszym przed kościołami jest zbiórka do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym.

Tak jak pisał w swoim liście Arcybiskup Grzegorz Ryś, pod chórem wystawione są torby Caritasu, zachęcamy do zabrania ich i zapełnienia towarami niepsującymi. Jeśli wrócą zapełnione to rozdamy je potrzebującym.

Do wieczności odeszła:

  • + Danuta Jankowiak, l. 59, mieszkała przy ul. Bolesława Szczodrego 22, zaopatrzona świętymi sakramentami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+