Ogłoszenia, 11.12.2016

III Niedziela Adwentu.

Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, z wyjątkiem sobót, w które ta Masza święta sprawowana jest o godz. 7.00. Serdecznie zachęcamy do duchowego przygotowania do zbliżających się świąt. Syn Boży urodził się w stajni Betlejemskiej a nie w hipermarkecie. Niech zakupy i przygotowania świąteczne nie usuną z naszego życia Chrystusa.

We wtorek wspomnienie św. Łucji. W tym dniu przypada 35 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zabitych w czasie tych bestialskich represji.

W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a o godz. 18.30 odmawiamy modlitwę różańcową. W tym dniu rozpoczyna się druga część Adwentu, czas przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą po niedzieli 18 grudnia, w poniedziałek, wtorek i środę (19-21 grudnia). Poprowadzi je ks. dr Zurab Kakachishvili, Gruzin. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.

W dniu dzisiejszym przed kościołami Archidiecezji Łódzkiej prowadzona jest zbiórka na fundusz ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

Do wieczności odeszli:

  • + Barbara Radwańska, l. 85, mieszkała przy ul. Ziemowita 9, przed śmiercią namaszczona świętymi olejami.
  • + Wiesław Ban, l. 75, mieszkał przy ul. Dąbrówki 11.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+